Váš DÔCHODOK

Bohatstvo nestojí na tom aké je veľké, ale ako Vám pribúda.

Na dôchodok sa môžeme pozerať 2 pohľadmi. Pozitívne aj negatívne. Pozitívne je, že budeme mať viac voľného času a negatívne, že ak sme sa nestihli pripraviť finančne, tak málo peňazí.

Ten kto sa spolieha iba na štát, spolieha sa na istotu nízkeho dôchodku.

Pri poistení úmrtia, si kryjeme to, keď tu raz nebudeme, aby naši najbližší mali zmiernené následky tohto problému. Keď tu však budeme, dožijeme sa dôchodkového veku, budeme dostávať o veľa menej, oproti tomu na, čo sme boli zvyknutí. Tak spôsobíme problém sebe aj tým blízkym. Preto sa treba baviť aj o riziku dožitia sa dôchodku.

Myslíme si, že aj jeseň nášho života môže byť dôstojná, a preto je potrebné začať myslieť na ňu, čo najskôr a pripraviť si svoju vlastnú rentu na dôchodok a nespoliehať sa na štát.

Čas je náš najväčší priateľ, ale aj nepriateľ, keď ho už nemáme. Čím skôr začneme odkladať na tento účel, o to menšia čiastka to môže byť, čím neskôr o to väčšia, aby sme dosiahli požadovanú súkromnú rentu.

Veď nikde nie je napísané, že nemôžete odísť do dôchodku napríklad aj v 55 roku života a užívať si život, radosť z vnúčat a podobne.

Naše služby pre Vašu spokojnosť

Starobné dôchodkové sporenie

II.pilier dôchodkového zabezpečenia je pre vás zaujímavý hlavne z toho pohľadu, že časť vašich odvodov si posielate sami sebe na vlastný účet, ktorý vám spravuje vami ...

Doplnkové dôchodkové sporenie

III.pilier dôchodkového zabezpečenia motivujúci zamestnávateľov prispievať svojim zamestnancom na dôchodok a zamestnancov sporiť si týmto spôsobom nakoľko majú viacero výhod prečo sa im to vyplatí. Za ...

Indexové fondy ETF

Ako hovorí jeden z najbohatších mužov planéty Warren Buffet, akciový trh bol navrhnutý na presun peňazí od aktívnych investorov k trpezlivým. Pri investovaní do indexových fondov ETF sa ...

Podielové fondy

Ak máte veľa peňazí, tak môžete špekulovať, ak máte menej, tak nesmiete, a ak nemáte, tak musíte, hovorí stará poučka investora, my povieme, že začať ...

Zlatý depozit

Behom finančnej revolúcie, podvodov, špekulácií, krachu trhu, depresií alebo menovej krízy nedochádza k ničenie bohatstva. Ono sa iba presúva! Otázka je či smerom k vám ...

Nechať svoje budúce finančné zabezpečenie v rukách štátu je rovnaké, ako najať si účtovníka, ktorý je vášnivý gambler.

- Robert Kiyosaki

Súvisiace články

Vysoká inflácia, pandémia, vojna! Čo s financiami v tejto dobe?
Téma: Vysoká inflácia, pandémia, vojna! Čo s financiami v tejto dobe?

Rastúca inflácia. Kde sporiť, do čoho investovať a má to vôbec význam ? Čo robiť so svojimi financiami? O tom sme sa rozprávali so zakladateľmi spoločnosti FINPO MB, pánom Miroslavom Bobákom a Andrejom Bobákom.

Sprostredkovanie finančných produktov a služieb na Slovensku v spolupráci s FINPO MB s.r.o
Téma: sprostredkovanie finančných produktov a služieb na Slovensku v spolupráci s FINPO MB s.r.o.

Rozhovor so zakladateľmi spoločnosti FINPO MB, pánom Miroslavom Bobákom a Andrejom Bobákom. Prečo nepostavili svoju spoločnosť na MLM systéme, ako hodnotia finančné poradenstvo na Slovensku, čo je zaujímavé pre potencionálnych spolupracovníkov a mnoho iného sa dozviete v článku.

Golden Gates COMFORT- investovanie do zlata a striebra
Investovanie do zlata a striebra s produktom Comfort od Golden Gates Edelmetalle AG

O investovaní do zlata sme vám písali v našom predchádzajúcom článku, tentokrát predstavila spoločnosť Golden Gates flexibilný investičný produkt GOLDEN GATES COMFORT s ešte nižšími vstupnými nákladmi. Ideálny produkt pre tých, ktorý hľadajú maximálnu slobodu a flexibilitu pri kúpe zlata a striebra.

ivnestovanie s Finax
Investujte výhodne do indexových fondov spoločnosti Finax

Spoločnosť Finax prináša na slovenský trh prevrat v investovaní. Keďže filozofiou FINPO MB je hľadanie vždy toho najlepšieho, čo klient potrebuje, nemohli sme si nechať túto ponuku ujsť. Vďaka spolupráci FINPO MB a Finax si už aj naši klienti môžu vybrať z portfólia výhodných investičných produktov, ktoré Finax ponúka.

Business team
Pracujte v tíme kde máte zázemie, podporu a priestor na osobný rast. Ako sa pracuje v FINPO MB?

Spoločnosť FINPO MB, s.r.o. vznikla na základe túžby vybudovať úspešnú spoločnosť, v ktorej sa uplatnia vedomosti a skúsenosti jej zakladateľov partnerov a spolupracovníkov. Preto prinášame moderný a čestný prístup do oblasti finančných služieb. Zakladáme si na vzájomnej úcte a spolupráci postavenej na hodnotách a partnerskom prístupe.

investícia do zlata s FINPO MB
Zlato – istota v nestabilných časoch (kríza 2020)

Využite jedinečnú možnosť získať späť všetky správne poplatky pri pravidelnom dlhodobom investovaní. Golden Gates vám vráti aj administratívne poplatky za nákup. A to spätne vo forme zlata na váš účet. Je to jedinečná príležitosť na investície do zlata. V septembri k tomu pribudne aj možnosť investovať do striebra, pretože aj ceny ostatných drahých kovov v súčastnosti rastú.