Investície do zlata ochránia váš majetok v každom čase

Investovanie

Zlato milovali už faraóni a rovnako ako vtedy, aj dnes je zlato najcennejším kovom. Hoci na finančnom trhu nemožno odhadovať budúci vývoj od toho minulého, zlato je výnimkou. Svoju hodnotu bude mať vždy. Preto by malo byť súčasťou portfólia každého rozumného investora.

Zlato má vždy svoju stabilnú hodnotu

Pravdou je, že nárast o 75% za posledných 10 rokov vyzerá ako úžasné zhodnotenie. Na zlato však nemožno pozerať z pohľadu úrokového výnosu, či zisku. Pretože ako rastie zlato, tak rastie aj inflácia a celkové náklady na život. Zlato si však drží svoju hodnotu naprieč rôznymi historickými obdobiami.

Napríklad už za vlády babylonského kráľa Nabuchonodozora pred 2 600 rokmi bola kúpna sila jednej unce zlata približne 350 bochníkov chleba a túto hodnotu si s občasnými výkyvmi udržuje prakticky až dodnes. Vďaka zdravým fundamentom sa z dlhodobého hľadiska netreba obávať o svoje investície. To znamená, že zlato si vždy drží svoju hodnotu bez ohľadu na to, aká mena bude v danom čase platidlom. Pri zlate sa vám nestane, že budete mať doma kov bez hodnoty.

O zlato je aj bude záujem

Cenu zlata určuje fakt, že sa nedá vyrobiť, jeho zásoby sú obmedzené a používa sa v množstve odvetví. Asi najznámejšie je šperkárstvo, ale zlato je priam nutné aj v zdravotníctve, priemysle, stavebníctve aj elektrotechnike. Jednoucho pri zlate sa nikdy od jeho objavenia nestalo, že by bolo bezcenným. Na rozdiel od iných investičných hitov, ktoré skončili v zabudnutí. Zlato je aj likvidnejší a univerzálnejší prvok ako napríklad investícia do starožitností, vína, či umeleckých diel. Zlato nikdy nebude problém predať.

Zlato nepozná hranice

Výhodou zlata je, že svoju hodnotu drží napriek menovým kurzom. Nie je teda dôležité akou menou sa platí v ktorej krajine. Zlato vždy môžete premeniť na aktuálne obeživo. Hodnota je určovaná celosvetovými trhmi, takže v každej krajine má porovnateľnú hodnotu.

Zaistí hodnotu majetku

V súčasnom svete nikto nevie, ako dopadne Brexit, ako sa vystupňuje napätie vo svete. Ako bude stúpať a klesať cena jednotlivých komodít, akú hodnotu budú mať národné meny, akcie a fondy. Jedno je ale isté, zlato bude mať vždy svoju hodnotu. Hoci nie je nástroj, pri ktorom možno čakať dividendu alebo úročenie, je ideálnou možnosťou uchovania časti peňazí napríklad pre ďalšie generácie, alebo pre neistú dobu, na prahu ktorej stojíme.

Ako správne investovať do zlata?

Najvhodnejšie na investovanie je práve investičné 24 karátové zlato. Tu máte možnosť priameho nákupu tehličiek, mincí alebo postupného investovania. Investovať do zlata s nami máte možnosť už od 25 eur, pričom zlato pravidelne nakupujete až do vašej stanovenej cieľovej sumy. Zlato si môžete prevziať, alebo si ho necháte strážiť v certifikovanom sklade. Výhodou postupného investovania je, že zlato napriek výkyvom kupujete v čase, čím dochádza k priemerovaniu ceny. Pritom zlato kupujete čisté a za najvýhodnejšie ceny, vďaka nášmu centralizovanému nákupu v rámci 12 krajín Európy, raz mesačne.

Nakupujte kvalitné zlato

Investičné zlato je oslobodené od DPH, takže z jeho predaja a nákupu neplatíte daň. Dôležité je však dávať si pozor na kvalitu zlata a nenaletieť podvodníkom. FINPO je partner Golden Gates od roku 2011 a predstavuje tak stabilného partnera pri investovaní do tehiel alebo mincí. Golden Gates je držiteľom prestížneho ocenenia Deautschlands Beste Edfelmetallhandler  a je ocenený aj certifikátom Focus Money ako TOP SERVICE.

Pre výhodné a pravidelné alebo jednorazové investovanie do čistého zlata nás neváhajte kontaktovať. Urobíme vám investičný plán na mieru. Do zlata môžete investovať už od 25 eur mesačne a tvoriť si tak svoju ZLATÚ BUDÚCNOSŤ.