Zlato – istota v nestabilných časoch (kríza 2020)

Investovanie

Súčasné turbulencie na trhoch po celom svete, ktoré ešte zhoršila pandémia koronavírusu, obracajú zraky investorov na bezpečné „prístavy“. A jedným z takýchto prístavov je aj zlato a iné drahé kovy, ako striebro, platina či paládium. Zlato si svoju reálnu hodnotu udržiava prakticky na rovnakej úrovni už od staroveku. A práve preto je v časoch ekonomickej nestability a neistoty vhodným prostriedkom na uchovanie hodnoty majetku. Dôkazom toho je napríklad aj spoznanie skutočnej hodnoty zlata v čase Veľkej hospodárskej krízy v 30. rokoch 20. storočia. V súčasnosti zlato zažíva ďalší nárast ceny, ktorý podľa vyjadrení viacerých ekonómov nedosiahol vrchol. Chcete vedieť ako z toho profitovať ? Čítajte ďalej.

Investície do zlata už nie sú iba pre bohatých

Zlato je rovnako vhodnou doplnkovou investíciou popri viac rizikovejších variantoch, je často označované ako bezpečná, vysoko likvidná investícia.

Investovať do zlata sa dnes už oplatí prakticky každému. Nemusíte byť dokonca ani odborník na investície, aby ste mohli svoj majetok zhodnotiť a poistiť práve nákupom tohto drahého kovu. Môžete na to využiť ponuku služieb investičných spoločností, ktoré sa špecializujú práve na investície do zlata a iných drahých kovov. Patrí k nim aj prestížna nemecká spoločnosť Golden Gates, ktorá v súčasnosti umožňuje výhodné pravidelné investovanie do zlata dlhodobo aj v malých sumách

Začnite investovať už od sumy 25,- Eur

Ako je to možné? Jednoducho. Spoločnosť Golden Gates nakupuje zlato pravidelne prostredníctvom vkladov investorov, ako ste vy. Vašou okamžitou výhodou je, že nakupujete zlato za jednu z najnižších cien na trhu ( často úplne najnižšiu) a to každý mesiac, pretože ste súčasťou veľkého nákupného balíka zákazníkov Golden Gates v rámci 12 štátov.

Druhou výhodou je dlhodobá investícia s metódu priemernej ceny, keď nakupuje viac zlata za nižšie ceny pravidelne každý mesiac. Tak sa priemerná hodnota nakúpeného zlata postupne zvyšuje. To je veľká výhoda najmä z dlhodobého hľadiska. Aj preto stačí, aby ste pravidelne investovali hoci aj v malých sumách, keďže nákupy sa robia spoločne.

Využite jedinečnú možnosť získať späť vstupné poplatky pri pravidelnom dlhodobom investovaní. A to spätne vo forme nákupu zlata na váš účet. Tento benefit platil určité obdobie ako podpora na rozbeh predaja vo všetkých krajinách v rámci programov Exclusiv a Junior. V ostatných krajinách sa benefit ukončil už skôr, u nás na Slovensku ho ešte máme, pri zmluvách uzatvorených do 31.8.2020. Máte tak možnosť zvýhodneného dlhodobého investovania. Je to jedinečná príležitosť nakúpiť zlato nielen do výšky cieľovej sumy, ale aj za vstupný poplatok.

A aké možnosti a výhody vám investovanie s nami ponúka?

To posúďte sami. Veď každý máme iné nároky.

  1. Môžete začať už od investície v hodnote 25,- eur
  2. Môžete si upravovať výšku vkladu podľa potreby, až do výšky cieľovej sumy
  3. Máte k dispozícii prehľadný osobný účet online, dokonca aj formou aplikácie do mobilného telefónu
  4. Nakúpené zlato je reálne uložené v zabezpečených trezoroch v Európe
  5. Zlato si môžete bez problémov uložiť aj inde, napríklad do vlastného trezoru
  6. Všetky investície sú samozrejme poistené proti krádeži a živelným pohromám
  7. Svoje zlato, alebo jeho časť, si môžete kedykoľvek nechať doručiť, alebo aj osobne vyzdvihnúť
  8. Investičné zlato nie je zdanené DPH, takže máte ďalšie ušetrené náklady
  9. Zlato je ľahšie likvidné, ako napríklad nehnuteľnosti

Záleží len na vás či chcete využiť možnosť investovania do zlata ako formu sporenia, alebo na udržanie hodnoty aspoň časti svojho majetku. Produkty investovania do zlata sú taktiež ideálnou voľbou sporenia pre vaše deti. Pri investovaní do zlata máte tak absolútnu istotu stabilnej hodnoty aj o 10 alebo 15 rokov.

Ak sa však s istotou neviete rozhodnúť, či sa vám takáto investícia oplatí, nechajte si poradiť našimi odborníkmi. Majú dostatok skúseností, aby vám vhodne poradili pri výbere investičných produktov od našich partnerov, medzi ktoré patrí aj spoločnosť Golden Gates.